Çakra Yoga

Çakra Yoga

23 Mart Cuma 12:00-14:00 Açık Stüdyo C Blok -1. Kat Aylık 300 TL Günlük 75 TL

Bedeninin içerisinde yedi temel enerji merkezi olarak bilinen çakralar, hormonal salgı bezleri ve bedenindeki büyük sinir ağları içerisinde yer alır. Çakra kelimesinin Sanskritçe’den çevirisi ‘tekerlek’ ya da ‘disk’ olarak yapılmaktadır. Bu benzetmeler sürekli dönen, devinim halinde olan biyoenerjetik aktiviteyi tanımlar. Bu enerji merkezlerinde her hangi bir blokaj olursa, enerji tıkanır ve akamaz. Duygular ya da fikirler gibi çakralar da elle tutulamayan, soyut oluşumlardır. Nasıl farklı ruh halleri , duygu geçişleri nefes alış verişini ve nabzı etkiliyorsa; çakraların aktivitelerinin de hem bedensel, hem de düşünsel ve duygusal yapımız üzerinde etkileri vardır.

Sürekli olarak dönen bu “enerji girdapları” çeşitli etkilerle düzensizleşebilir. İşte bu düzensizlik, o çakranın alakalı olduğu fiziksel noktalarda sorunlar ortaya çıkarabilir, fiziksel ve psikolokij rahatsızlıklara sebep olabilir. Bu temel 7 çakranın hayatında ne ifade ettiğini, nerede yer aldığını, hangi sağlık sorunlarıyla ilişkili olduğunu öğrenmek, çakralarını nasıl dengeleyeceğini öğrenmek için seni atölyemize bekliyoruz.

Bu atölye ile vücudunu dinlemeyi ve dengelemeyi öğrenirken fiziksel bedenindeki algının genişlemesiyle hayata daha geniş bir perspektiften bakacak farklı yön ve fikirleri aynı anda görmeye başlayacaksın. Çakralarını dengede tutabildiğinde, duyguların daha kontrol edebilebilir olacak ve bedenini daha zinde ve dengeli hissedeceksin.

Yorumlar
Katılım Koşulları

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız!

Başlıca Koşullar

Kapasitemiz sınırlı olduğundan katılımcıların haftaiçi çalışmaları için bir gün önce, haftasonu atölyeleri için iki gün önce saat 18.00’e kadar e-posta yoluyla rezervasyon yapmasını rica ederiz. Rezervasyon için: acikstudyo@gmail.com

Her etkinliğin detaylı bilgisine web sitemizden ve facebook sayfamızdan ulaşılabilir. www.acikstudyo.com www.facebook.com/acikstudyo