3-4 Yaş Bale Klüp Çalışması

3-4 Yaş Bale Klüp Çalışması

1-3-5 Mayıs MaviBahçe Balejim

Bale kursu, her yaştan sanat sever için…

Görsel sanatların belki de en zorlusu olan bale’nin küçük yaşlardan itibaren her yaş grubuna eğitiminin verilmesini sağlamaktadır. Balenin başlangıç evresi, Eski Yunan korolarıyla başlayıp, Rönesans’la beraber pantomim sanatıyla gelişip, İtalya ve Fransa saraylarının ziyafet balelerine kadar uzanır.

İyi bir bale dansçısı olmanın sırrı ise iyi bir teknik eğitiminden geçer. Özellikle küçük yaşlarda bale kursu ile başlayan eğitim ülkemizdeki konservatuar ve bale topluluklarında yaygın bir Rus sistemi olan Vaganova tekniği ile devam eder. Büyük bir bale ustası olan Rus Profesör Agripinna Vaganova, Sovyet bale sisteminin kurucusudur. Bu sistemini ilk uyguladığı öğrencileri bile o dönemlerde Moskova’nın en büyük balerinleri ve öğretmenleri olmuşlardır. Biz de kurum olarak ayrıcalıklı bir kulvarda dans hayatlarına devam edebilecek profesyonel dansçılar yetiştirmeyi amaçladığımız için okulumuzda Vaganova sistemini uygulamaktayız. Öğrencilerimiz isteğe bağlı olarak , 6 yaştan itibaren Vaganova sertifika programına katılabilmekte, sınavlara girerek uluslararası akreditasyon belgesi alabilmektedirler.

Miniklerimiz için başlangıç seviyesindeki Pre-Ballet Class, orta yaş gruplarımız için Young Class ve mezun olmaya aday büyük gruplarımız için Adult Class olmak üzere üç aşamadan oluşan sınıflandırma sistemi kullanıyoruz. Pre-Ballet gruplarında birbirinden renkli bale oyunları ve stretching dersleriyle çocuklara baleyi sevdirmeyi amaçlıyoruz. Young Class’larda Vaganova tekniğini en temel haliyle uygulamaya başlayarak öğrencilerimizin point hazırlık dersleriyle kas gücü ve kondüsyon olarak gelişimlerini ön planda tutuyoruz. Adult Class’larımızda ise öğrencilerimize en üst seviyedeki stretching, barre, jump ve point çalışmalarının yanı sıra profesyonel bale dansçılığına hazırlanmaları amacıyla sahne makyajı derslerinden teorik bale derslerine kadar eğitim sunmaktayız. Bu zorlu yola adım atan ve bizimle yürüyen herkesin dansa sevgi ve istekle bağlanması en büyük hedefimiz. Sanatla kalın… Detaylı bilgi ve rezervasyon için: 0532 064 18 40 - www.balejim.com

Yorumlar

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmalısınız!

Başlıca Koşullar